Technologie
Posadowienie konstrukcji drogowych na gruntach słabonośnych
Zajmujemy się projektowaniem i doborem technologii posadowienia obiektów na gruntach słabonośnych i nienośnych, konstrukcji trwałych i wytrzymałych podbudów placów, ulic i parkingów, wiaduktów i nasypów. Mamy doświadczenie i wykonywaliśmy już projekty obiektów inżynierskich w tego typu warunkach gruntowych z posadowieniem na ciekłych pyłach i iłach o IL >0,9 – mocno nawodnionych i uplastycznionych.
więcej...
Konstrukcje nasypów o stromym pochyleniu skarp
Projektujemy konstrukcje skarp o nachyleniu nawet do 900 z możliwością maksymalnego wykorzystania powierzchni terenu i zabudowania niejakościowego materiału mineralnego. Niezbędnym jest również wykonanie odpowiedniego oblicowania skarpy, co pełni również funkcję estetyzacji zbocza, zabezpieczenia warstwy gruntu zbrojonego geosyntetykami a także funkcję zabezpieczenia skarp nasypu przed erozją.
więcej...
Mury oporowe (systemy aktywne i bierne)
Projektujemy konstrukcje aktywnych i pasywnych ścian oporowych z gruntów zbrojonych z oblicowaniem elementów betonowych. Istotą systemu jest wzajemna czynna współpraca ściany z prefabrykowanych elementów z gruntem zasypowym zbrojonym szeregiem warstw geosiatek, które kotwione są w elementach ściany. Tworzy to zespoloną konstrukcję ścianowo-gruntową, nazwaną ścianą aktywną. System „ścian biernych” to system, w którym za licem ściany z prefabrykatów wykonany jest samostateczny blok z gruntu zbrojonego, do którego kotwiona jest ściana licowa.
więcej...
Odwodnienia - drenaż francuski
Projektujemy i zalecamy odwodnienia terenu drenażem francuskim, systemem zapewniającym wieloletnie, skuteczne i trwałe odwodnienie terenu. W przeciwieństwie do tradycyjnych drenaży rurowych jest odporny na zamulenie, zapchanie i pęknięcie. Dren francuski składa się tylko z geowłókniny i kruszywa. Geowłóknina Fibertex® (o odpowiednich parametrach – kwalifikowana) dzięki swojej igłowanej strukturze pełni rolę filtra, co zapobiega migracji drobnych cząstek gruntu i nie dopuszcza do zamulenia drenu. Woda sączy się przez bardzo dużą ilość mikroporów w geowłókninie co sumarycznie daje większą, w porównaniu do rury perforowanej, ilość transportowanej wody.
więcej...
Renowacja nawierzchni bitumicznych
Technologia budowy nowych i renowacji starych nawierzchni asfaltowych z wykorzystaniem geosyntetyków jest zalecana przez nasze Przedsiębiorstwo jako zabezpieczenie obszarów spękań odbitych nawierzchni asfaltowych dróg szybkiego ruchu, dróg ekspresowych, autostrad, pasów startowych, i in. Spękania takie powstają w głównej mierze od poprzecznych, termicznych spękań sztywnej podbudowy, spękań sztywnej podbudowy na skutek oddziaływań szkód górniczych czy też spękań od podbudowy na nasypach rozluźnionych.
więcej...
Konstrukcja i remonty podtorzy tramwajowych i kolejowych
Proponowane przez nasze Przedsiębiorstwo technologie zapewniają wzmocnienie i stabilizację konstrukcji podtorza oraz przystosowanie do przenoszenia dużych obciążeń i zwiększania prędkości pojazdów szynowych. Przy projektowaniu kładziemy szczególny nacisk na to, ażeby uzyskać pełne odcięcie warstw konstrukcyjnych torowisk od niespójnego i ulegającego odkształceniom gruntu podłoża zwłaszcza w rejonie rozjazdów i linii położonych w wykopach i na nasypach.
więcej...
Zabezpieczenia konstrukcji przed oddziaływaniem szkód górniczych
Wykonujemy obliczenia inżynierskie dla posadowienia obiektów na obszarach aktywności górniczej do najwyższej V kategorii szkód górniczych wraz z wykorzystaniem jako materiału nasypowego np. świeżego, nieskładowanego jeszcze na powierzchni kamienia przywęglowego skały płonnej lub innych niejakościowych materiałów w tym również odpadowych. Przy projektowaniu posadowienia obiektów inżynieryjnych na tego typu obszarach uwzględniamy zarówno istniejące szkody górnicze jak i prognozowane przyszłe deformacje i osiadania.
więcej...
Konstrukcje posadzek hal przemysłowych (obiekty kubaturowe)
Przy projektowaniu konstrukcji posadzek hal przemysłowych zapewniamy dobre związania dolnych powierzchni posadzek hal: przemysłowych, obiektów handlowych i magazynów wysokiego składowania z górnymi powierzchniami położonych poniżej warstw nośnych; przy czym dotyczy to zarówno wykonania ich z żelbetu, asfaltobetonu a także tych stabilizowanych hydraulicznie (cementem, wapnem wzgl. specjalnymi cieczami do stabilizacji podłoży) materiałów mineralnych.
więcej...
Odciążenie przyczółków i pełne przyczółki z gruntu zbrojonego
więcej...
Budowa i rekultywacja składowisk odpadów
więcej...
Systemy antyerozyjne, stabilizacja osuwisk
więcej...
Zabezpieczanie brzegów cieków wodnych, strumieni i rzek oraz obszarów dennych
więcej...
Stabilizacja podłoża pod kostkę brukową
więcej...
Zbrojenia nadpalowe
więcej...
Wzmocnienie oraz odwodnienie powierzchni tras i placów hippicznych
więcej...
Dreny pionowe
więcej...
Oczyszczalnie ścieków - zbiorniki retencyjne
więcej...
Stacje paliw
więcej...
Ekrany akustyczne
więcej...
Technologia betonowania z użyciem deskowań selektywnie przepuszczalnych
więcej...
Systemy monitoringu liniowego
więcej...
Wykorzystanie materiałów nasypowych o słabych właściwościach
więcej...
Kolumny w osłonie geosyntetycznej
więcej...